Linki

Nasi mieszkańcy mieli przyjemność gościć w restauracji Rodzinnej we Wrocłwiu podczas wycieczki zorganizowanej przez nasz Dom Pomocy Społecznej. Seniorzy mieli przyjemność zasmakować wielu wykwintnych potraw serwowanych przez kucharza specjalizującego się w kuchni polskiej. Bardzo ciekawa oferta tego lokalu gastronomicznego np. organizacja chrzcin, wesela lub przyjęcia komunijnego zainteresowała personel opiekujący się osobami starszymi podczas tego wyjazdu. Szczególnie zestawy na stypy, zwane coraz częściej konsolacjami http://www.restauracjarodzinna.pl/konsolacje-stypy-wroclaw.html wróżniają się cenami na tle innych restauracji, które zapewniają poczęstunek w tym smutnym i ponurym dniu.

Ostatni zakupem, jaki może pochwalić się nasza placówka jest nowe ogrodzenie wykonane z metalu oraz brama wjazdowa. Zamówienie zrealizował jednoosobowy warsztat metaloplastyki https://www.wiech-spaw.pl/oferta.html z pobliskiego Czerwonego Kościoła. Każdy z mieszkańców jest pod wrażeniem nowego wyposażenia, mimo że koszty nie były niskie. Nie należy jednak oszczędzać w przypadku gdy trwałość i estetyka jest na najwyższym poziomie, a gwarancja udzielona jest dożywotnia. W tym roku jeszcze zostanie zrealizowane zamówienie na pergole ogrodową i kilka kwietników na których mieszkańcy będą mogli pielęgnować swoje ulubione kwiaty.

Seniorzy bardzo lubią dostawać wszelkiego rodzaju prezenty i upominki reklamowe. Najczęściej są to różnego rodzaju gadżety, które mają za zadanie ułatwić im funkcjonowanie  bez niczyjej lub bardzo ograniczoną pomocą osób trzecich.Osoby starsze często mają ze sobą różnego rodzaju suweniry, które pochodzą jeszcze sprzed wojny i mają nieocenioną wartość sentymentalną. Najczęściej są to różnego rodzaju fotografie z dzieciństwa  oprawione w bardzo gustowne ramki.